Діяльність закладів культури

Діяльність закладів культури

2019-11-04T11:35:05+00:0004.11.2019|Новини|

 

Ситуація щодо позиції сільської ради по розвитку та забезпеченню освітніх закладів вже громаді відома. Тому хочемо акцентувати вашу увагу на діяльності закладів культури у Жидичинській ОТГ.
Передача даних закладів з району відбулася у кінці 2017 року. Ми отримали у своє підпорядкування, а значить під свою відповідальність два заклади культури (будинок культури с. Жидичин та клуб с. Озерце) та 4 бібліотеки у селах Жидичин, Кульчин, Липляни та Озерце. Весь спадок у занедбаному матеріальному стані, проте з прекрасним компетентним персоналом. На початку 2018 ми спільними зусиллями почали працювати над новою організацією та відновленням належного функціонування вище згаданих закладів.
У лютому 2018 року рішенням сесії сільської ради було створено Публічну бібліотеку у селі Жидичин з філіями у селах Липляни, Кульчин, Озерце. Згодом у приміщенні центральної Публічної бібліотеки було створено медіатеку, придбано комп’ютерну техніку, проведено інтернет, у минулому році поновлено книжковий фонд на суму 20 000 грн., що дорівнює сумі поповнення книжкового фонду у Ківерцівському районі у 2018 році. Активно долучилися до примноження книжкового фонду і місцеві жителі. Цінним поповненням для бібліотек Жидичинської ОТГ стала книга місцевого краєзнавця Іраїди Майданець «Жидичин. Давня православна обитель».
На сьогодні Публічна бібліотека з філіями Жидичинської сільської ради визнана як найоптимальніша модель функціонування бібліотек в ОТГ. На її базі проводяться обласні семінари, ведеться культурно-просвітницька робота з дітьми, молоддю, проводяться тематичні вечори поезії тощо.
Значно критичніша ситуація склалася з будинками культури. І в Жидичині, і в Озерці приміщення закладів культури перебували у критично-аварійному стані. Правда в селі Озерце гнилу підлогу, дірки в стелі було вдало декоровано ковриками та амстронгом, тому на перший погляд клуб сприймався значно естетичніше, ніж жидичинський.
Будинок культури с. Жидичин:
– У листопаді-грудні 2017 року у будинку культури с. Жидичин за кошти соцеконому, надані народним депутатом Констанкевич І.М. було замінено частину проводки та проведено капітальний ремонт приміщення (нині приміщення Публічної бібліотеки).
– У 2018 році проведено ремонт приміщень для занять дітей та молоді, вмебльовано дані приміщення, придбано музичні інструменти, музичну апаратуру.
– Також вперше в історії Жидичинського будинку культури облаштовано внутрішні туалети, проведено воду, підключено бойлери.
– У приміщення будинку культури зроблений ремонт та вмебльовоий кабінет для прийому громадян працівниками Пенсійного Фонду та Центру зайнятості (на базі Жидичинської ОТГ створено віддалені робочі місця).
– Проводиться ремонт приміщень для функціонування добровільної пожежної дружини та зберігання інвентарю для надання невідкладно допомоги при ДТП (придбавання якого заплановане на 2020 рік в рамках міжнародного проекту).
Клуб села Озерце:
За ініціативи, фінансування та організації робіт депутатом Глушком Володимиром Івановичем клуб села Озерце вийшов на новий потужний рівень функціонування, де ініціативною молоддю ведеться активна щоденна робота і десятки дітей реалізовують своє право на якісне дозвілля (відслідкувати активне життя сільського клубу можна на сторінці Фейсбук Лілія Прусик та Катя Бондарь):
– Зроблено ремонт приміщень.
– Облаштовано внутрішні туалети.
– Проведено водопостачання та каналізування.
– Відремонтовано підвал.
– Оновлено котельню.
– На території встановлені дитячі майданчики, рівних яким важко знайти на території Волинської області.
– Виготовлено проектно-кошторисну документацію на перекриття даху.
– Перекрито приміщення для зберігання пального.

У 2019 році проведено реорганізацію будинку культури та клубу у Центр культури та дозвілля Жидичинської сільської ради, внесено зміни до структури штату.
Відтак у Центрі культури та дозвілля сіл Жидичин та Озерце активно функціонують гуртки, секції, ведеться активна робота з дітьми, молоддю та дорослими, проводяться культурно-масові заходи.