Втрачені села у Жидичині та поблизу нього

Втрачені села у Жидичині та поблизу нього

2019-09-23T14:46:10+00:0023.09.2019|Історія|

 Колись на нашій території були окремі села. Нині вони увійшли у межі сіл Жидичинської ОТГ та зникли із географічної карти України.

Якщо почати розповідь із давніх часів, то це , звісно ж, Скудельничі. То було давнє поселення гончарних майстрів, які виготовляли дуже своєрідні керамічні вироби. На денцях посудин – клейма майстрів. На них читаються солярні знаки, символи князівської влади. Це свідчить про те, що майстри виготовляли вироби на замовлення князівського двору. Село проіснувало приблизно до кінця 15 сторіччя. У давніх переданнях –Гончарівка. Нині- це вулиця Селищна на території Жидичина.

У середньовічні часи згадуються окремі колонії і поблизу Клепачева – Буда Клепачівська. Воля Клепачівська.

Село Липовець як окремий населений пункт відоме із 16 сторіччя. Як окреме село , значилося у метричних книгах до початку Другої світової війни. На території Липовця з 19 сторіччя розміщалася німецька колонія. Проте на географічних картах 19 сторіччя є і колонія з такою ж назвою, розташована у напрямку до села Липляни.

Біля села Кульчин – за Кульчинським силікатним заводом, розміщалася ще у першій половині ХХ сторіччя колонія Серхів, де проживали представники різних національностей – чехи, поляки, німці.

Між Клепачевом та нинішнім Озерцем було село Підлясся.  Перший документ, який вдалося віднайти, це статистичні дані про населення. У 1778 році тут проживало  6 єврейських сімей. У 1946 році у селі Підлясся функціонували Підлясівська сільська рада ( голова Редько) і неповно-середня школа ( директор – Євницький М.А.)

Зникло село Підлясся із карти порівняно недавно  – у 50-х роках минулого сторіччя.

Краєзнавець, Іраїда Майданець