Шовковиці понад монастирським муром.

Шовковиці понад монастирським муром.

2019-08-28T14:39:51+00:0028.08.2019|Історія|

Колись весь Жидичинський монастирський комплекс споруд був оточений товстелезним муром. Старі люди казали, що можна визначити, де він проходив, по шовковичних насадженнях До нашого часу вони не збереглися, але ми їх іще пам’ятаємо. Це по вулиці Учительській – нині №15-27, тоді по межі  сучасного монастирського городу. З іншого боку – між магазином і двоповерховим приміщенням поблизу нього.

На перший погляд, може здатися, що шовковиці було висаджено понад муром тому, що росли вони високі та розлогі, міцні і плодовиті. Насправді ж, шовковиця або тутове дерево має давнє походження і згадується у Біблійних текстах ще у старозавітних пророків.

У Книзі Параліпоменон розповідається про війни царя Давида. Коли перед Давидом виникло запитання: Чи варто нападати на філістимлян, які розмістилися в долині Рефаїм? Тоді цар Давид запитав поради у Бога і почув його відповідь, що потрібно йти  з боку тутових дерев. Коли ж почув Давид шум якби кроків на вершинах шовковиць, тоді і вступив у битву і  вразив ворожий стан.

Проте це не єдина згадка у Біблійних текстах.

У Першій книзі Макавеїв ця рослина виступає як засіб, що має спонукати слонів до битви. „Перед слонами вояки поставили виноградний та шовковичний сік, щоб їх під’юдити до бою” (І Макавеї 6, 34). Виявляється, що шовковицю полюбляють слони, а тому у такий спосіб можна примусити тварин до бійки.

За оповідями. під гілками палестинського тута ховався від палючих променів сонця Ісус Христос. Згідно з переказами, в місті Ієрихон досі можна побачити шовковицю, в тіні якої ховався Спаситель.

.

Про шовковицю читаємо і у Євангелії від Святого Луки. „Господь же сказав: Якби ви мали віру, як зерно гірчичне, сказали б цій шовковиці: Вирвися з корінням і посадися в морі, – і вона б послухала вас” (Лука 17, 6).

На такому прикладі  Ісус навчає своїх учнів, якою має бути справжня віра. Лише для того, хто має тверду, міцну та непохитну віру, немає нічого нездійсненного.

Як бачимо, саме  цими деревами був обрамлений монастирський мур зовсім не випадково.

Краєзнавець, Іраїда Майданець