Наш край-Грузія. Історичні паралелі.

Наш край-Грузія. Історичні паралелі.

2019-08-21T15:19:35+00:0021.08.2019|Історія|

На картинці – Соломон ( цар Імереті)

В історії нашого краю можна відмітити паралелі з іншими країнами. Розпочнемо із Грузії. Здається, далека від нас країна.

Перше свідчення про історичні зв’язки помічаємо в історії сіл Кульчин, Небіжка та Озерце. Після 1863 року їх власником став генерал Багратіон Імеретинський. Він доводився родичем відомому полководцеві Багратіону. Мав титул князя, походив із відомого грузинського князівського роду, який веде своє походження із 13 сторіччя.

У селах, що йому належали, були млин, винокурня і пивоварня. Разом із князем проживала дружина Ольга, прислуга із трьох шляхтичів і 12 слуг із селян.

Князь Багратіон Імеретинський мав старі книги, які після його смерті належали княжні.

Дружина князя Багратіона Ольга пожертвувала Кульчинській церкві новий дерев’яний іконостас , срібну позолочену чашу, срібний дискос, звіздицю та ложечку, срібний напрестольний хрест, срібну кадильницю та срібний ківот у ризницю та Євангеліє, оправлене у червоний  оксамит.

Не менш відомим у Грузії був і рід Ерістови, про які ви уже дізналися із попереднього допису. До речі, Ерістови у Грузії –найстаріший князівський рід. Наймолодша гілка цього роду: Ерістови-Імеретинські. Вони мали свої удільні князівства до 1774 року.

Роздача земель відомим грузинським родам пояснювалася політикою російського царизму,  а саме намаганням  змішувати населення за національними ознаками з метою наступної втрати ними своєї ідентичності. Принагідно слід зауважити,  що в історії Волині відомою особистістю із цього роду був М.К. Імеретинський, який став першим предводителем Волинського дворянства на терені Російської імперії. Відомий він також як автор книги « Дворянство Волынской губернии» ( 1867).

Як бачимо, у  нашій історії помітні міжкультурні зв’язки із Грузією, але не тільки із цією країною, про що піде мова у наступних дописах.

Іраїда Майданець, краєзнавець