Медична реформа в громаді

Медична реформа в громаді

2019-08-14T13:50:11+00:0014.08.2019|Новини|

На сьогоднішній день, у зв’язку з децентралізацією, стан надання якісних медичних послуг населенню значно покращився. Жидичинська громада об’єднує шість сіл (с.Жидичин, с.Липляни, с.Кульчин, с.Озерце, с.Небіжка, с.Клепачів). Оскільки амбулаторія загальної практики сімейної медицини, в якій  ведуть прийом сімейні лікарі, знаходиться у селі Жидичин, і не всі села громади мають пряме сполучення з ним, то першочерговим завданням сільської ради було вирішити питання щодо надання якісної медичної допомоги мешканцям усієї громади та забезпечити доїзд лікаря до пацієнта.

Як виявилось, наявний автотранспорт який перебуває в амбулаторії давно застарів, споживає велику кількість пального та не пристосований для сільського лікаря. Отже, коли постало питання в області про закупівлю автомобілів для надання первинної медичної допомоги, Жидичинська сільська рада подбала про те, щоб таке авто  було придбане для сімейних лікарів ОТГ.

Процес закупівлі виявився досить складним, враховуючи зловтіху недоброзичливих мешканців, які при допущенній технічній помилці у тендерних закупівлях радо винесли недостовірну інформацію на загал про те, що сільська рада купляє авто для власних потреб. Але попри всі перешкоди, громада все-таки має автомобіль!

Процес тендерної закупівлі пройшов без порушень чинного законодавства. Службовий автомобіль придбано відповідно до технічних вимог які надає Управління охорони здоров’я у Волинській області (посилання на технічні вимоги). Після закупівлі автомобіля сільська рада оформила всі необхідні документи та урочисто передала дане авто в КЗ «Ківерцівське РЦПМСД» для потреб Жидичинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.