Пригода біля села Липляни у 1580 році

Пригода біля села Липляни у 1580 році

2019-04-16T08:38:16+00:0016.04.2019|Історія|

Про цю пригоду стало відомо із відповідного документу –скарги Тимофія Кушніра – Заславського підданого Київського воєводи і маршалка  землі Волинської князя Василя-Костянтина Острозького до Луцького гродського суду на липлянських підданих Луцького єпископа Івана (Красенського).

Прочитавши зміст судового позову, дізнаємося про цікаву історію. Якось Тимофій Кушнір їхав із Луцька до села Кольчин через Липляни. Напевне, був на якомусь бенкеті у Луцьку, добряче випив і заснув на возі. Сон зморив не тільки його, а й кучера-хлопчака.

У той момент липлянські селяни працювали у полі поблизу дороги. Помітивши таку картину, вони завернули воза із дороги. Згодом, дочекавшись темноти,  пограбували Тимофія Кушніра та його кучера. Як свідчить позивач до суду, липлянські хлопці « зняли з мне ермак блакитный, черес ремианый з шестьми копами грошей литовских, к тому два ножи с рогом, шапку, за которою были два выписи с книг гродских луцких, а с хлопца моего сняли шапку и опанчу мою с воза сняли».

Історія замовчує, чи вдалося покарати тих хитрих злодюжок-насмішників із Липлян, які , як бачимо, швидко вміли зорієнтуватися, та й здається, то була наука і для самого Тимофія Кушніра. Напитися і заснути – тоді й майно своє можна і не впильнувати.

Іраїда Майданець, краєзнавець