Свято Соборності України в НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ » с. Клепачів

Свято Соборності України в НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ » с. Клепачів

2018-04-12T19:03:26+00:0012.04.2018|Новини|

До  Дня Соборності України у НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ »с. Клепачів було проведено урочисту  лінійку, урок  пам’яті, бесіди, виховні години у 6 класі «Соборна Україна. Відомі постаті »,у 7,8 класах- «Нехай не розмежованою залишиться навіки»,інтегроване заняття у початкових класах «Україна – краплина сонця на карті».

Усі заходи були спрямовані на виховання національної свiдомостi учнів, людської гiдностi, відродження паростків духовності, формування рис громадянина України, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення для сучасної України. У нашому НВК це свято відзначається щорічно, але особливо урочисто воно пройшло сьогодні, бо саме в такі непрості часи єднання і любов до неньки – України особливо потрібні. Сьогодні, у День Соборності, кожному українцю особливо важливо пам’ятати про нашу єдність, про об’єднання зусиль заради перемоги. Перемоги у боротьбі за територіальну цілісність держави, за успішні реформи, за право йти  шляхом, який обрав український народ. День Злуки – це день об’єднання нашого народу, день відродження української державності. І сьогодні, коли частина українських земель окуповані та анексовані, саме єдність є запорукою перемоги. Якщо ми, українці, будемо єдині – ми зможемо повернути Крим і Донбас, звільнити нашу країну від окупантів і відновити мир на Сході, такий важливий для кожного з нас.  Ми побудуємо сильну і успішну державу, але діяти нам потрібно єдиним фронтом!

Для учнів початкових класів було проведено інтерактивне заняття “Україна- краплина сонця на карті світу”. На початку заняття  класовод Корнійчук Н.П. загадала учням загадку , а відгадкою була тема уроку. Потім діти прослухали легенду про Україну , про символи України. Активними учні були при виконанні вправи «Займи позицію», адже саме від цих маленьких жителів України залежить її майбутнє, і яким воно буде вирішувати їм. Переглянувши мультфільм «Твоя країна -Україна»

Для школярів 6 класу (класний керівник Боярчук Л.М.) була проведена тематична виховна національно-патріотичного спрямування: «Україна –соборна держава! Відомі історичні постаті у становленні української державності.». Під час заходу діти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Діти читали вірші про Україну, повторили державну символіку, обговорили, що ж саме в собі несуть поняття «соборність» та «патріот» та переглянули презентацію «Від заходу до сходу – єдина Україна».

Для учнів 7,8 класів(класний керівник Літвінчук Г.К.) було проведено виховний захід «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!»  Метою заходу стало виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

На  заході   для учнів 5-8 класів вчителька історії Сидорук О.Є. розповіла про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну  державу. Під час заходу присутні переглянули документальні фільми : «Злука.День Соборності України»», «Люди свободи.В”ячеслав Чорновіл»,; прослухали запис гімну України у  виконанні українського співака Олександра Пономарьова. Наприкінці присутні мали змогу познайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Соборна, сильна, вільна», на якій  бібліотекар Сидорук В.Г. представила  літературу , що висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави.